رموز زیبایی

1)   نحوه نگرش به خود را تغییر دهید: اصطلاح طرز تفکر، مهم ترین، ارزان ترین و موثرترین راز زیبائی است. تغییر نحوه تفکر از خرید هر محصول آرایشی مهم تر است.

2)      تجسم کردن: اگر به راستی مایلید ظاهر خودرا تغییر دهید باید تغییرات لازم را مجسم کنید.

3)   آینه اعتماد به نفس شما را تقویت می کند: سریع ترین روش برای اصلاح نحوه تفکر، مشاهده انعکاس واقعیت وجود شماست. "من یک آینه تمام قد پشت در اتاقم دارم. این آینه را طوری قرار دادم که با نور قوی اما طبیعی تقویت شود تا مطمئن شوم تمام قسمت های آرایش چهره ام با یکدیگر هماهنگ هستند یا خیر."

4)   از همه چیز بهترین استفاده را ببرید: از شستن موهای سر گرفته تا استفاده از مرطوب کننده ها، روش به کار بردن محصولات بهداشتی و آرایشی در نتایج بدست آمده اثری تعیین کننده دارد. به طور مثال، اگر شما مرطوب کننده چهره خود را قبل از مصرف در میان دست هایتان گرم کنید پوست چهره تان را نرم تر خواهد ساخت.

5)   به خود اهمیت بدهید: زنانی که اعتماد به نفس کافی دارند، از آرایش و رسیدگی به ظاهر خویش، به عنوان روشی برای رها ساختن استرس های روزانه و نقویت روحیه بهره می گیرند.

6)   خودنما باشید: بله می داتم که هیچ کس بی عیب نیست اما بهتر است دست از ناله و شکایت بردارید و دیگر به معایبی که در ظاهرتان هست فکر نکنید بلکه توجه خود را به آنچه دارید متمرکز نمائید.

7)   در مورد زیبائی خود نگران نباشید: به جهان نشان دید که به خود اهمیت می دهید. زیبایی واقعی یک امر کاملاً شخصی است. به جای اینکه به دنبال زیبایی در محصولات بهداشتی گران قیمت باشید، آن را در خود جستجو کنید. بیشتر از آنچه می خرید، خود بسازید. به زودی خواهید آموخت فقط مثل خودتان باشد و با جواهر وجود خویش بدرخشید.

8)   جزئیات را فراموش نکنید: تنها به نکات ظاهری توجه نکنید. توجه به جزئیات اعتماد به نفس شما را به نمایش خواهد گذاشت و نشان خواهد داد که شما چقدر به خودتان اهمیت می دهید.

9)   هر روز برای خود کاری بکنید: این کار اوج عزت نفس است، امتحان کنید. کتاب روحیه بخشی بخوانید، در حمام، درون وان پر از کف غوطه بخورید اما حتماً در روز زمانی را تنها به خود اختصاص دهید.

10) به اگرها عمل کنید: چه می شد اگر شما به وزن ایده آل می رسیدید، ورزش روزانه را آغاز می کردید و یا موهای درخشان تری داشتید؟ اگر ها را کنار بگذارید و همین امروز دست به کار شوید.

11)  توجه به زیبانی: خود را زیبا، جذاب و دل فریب بدانید زیرا جهان همان را خواهد دید که شما احساس می کنید.

12) دوستان دلسوزی بیابید: خوب به اطرافتان نگاه کنید، کسانی یا حداقل کسی را بیابید که بتواند هر گاه احساس خوبی ندارید به شما روحیه دهد. چنین دوستانی به شما اعتماد به نفس خواهد داد و آئینه واقعی شما و سازند عزت نفستان اند.

13) برای خود زمانی اختصاص دهید: باید هر روز زمانی برای برای تنهائی و رسیدگی به خود اختصاص دهید. حتی اگر این زمان تنها ده دقیقه باشد. از این اوقات برای توجه به ظاهرتان و یا آرامش بخشید به افکارتان با خواندن یک مجله استفاده کنید.

14)  یک فرصت کوتاه: حداقل دو بار در روز، پنج دقیقه کنار بگذارید تا در این زمان آرایش چهره، مو، ظاهر و لباس خود را کنترل کنید.

15) یک خانه تکانی کوچک لازم است: از شر هر آنچه موجب می شود شما احساس فوق العاده بودن نکنید، خلاص شوید. به سراغ کمدتان رفته و هر چیزی را که فکر می کنید موجب می شود راجع به بدنتان تصور خوبی نداشته باشید، بیرون بیندازید. به میز آرایشتان نگاهی بیندازید و تمام رنگ های مرده و بی روح را کنار بگذارید.

16) داشتن فضای مناسب: حتماً فضائی را برای خود در نظر بگیرید، حتی اگر این فضا تنها گوشه کوچکی از اتاق خوابتان باشد. این فضا، مکان آفرینش زیبایی برای شماست.

 

مراقبت از پوست:

 • همزمان از چند نوع ماده آرایشی استفاده نکنید. استفاده همزمان از یک ضدآفتاب غلیظ، مرطوب کننده و کرم پودر می تواند موجب مسدود شدن منافذ پوست گردد.

 جهت درمان آکنه:

 • مقداری آب سیر را روی جوش هایی که کاملاً دیده می شوند و رسیده هستند بمالید.
 • برای پاک کردن عمقی منافذ و از بین بردن باکتری ها کمی عسل را روی جوش بمالید.

 لک های قهوه ای:

 • دو قاشق غذاخوری آب لیمو را با یک بسته کوچک شکر خام مخلوط کنید. خمیر بدست آمده را به کمک یک مسواک کهنه روی لک بمالید. قبل از شستشوی پوست پانزده دقیقه صبر کنید.

 پوست های خشک:

 • مقداری روغن زیتون را در ماکروفر گرم نموده و پس از اطمینان از گرمای مناسب آن بر روی پوست بمالید و سپس با دستمال حوله ای از روی پوست پاک کنید.

 پوسته پوسته شدن:

 • مقدار کمی از عسل را روی پوست چهره ماساژ دهید. اجازه دهد عسل به مدت ده دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را با گلوله ای پنبه ای که در آب گریب فروت خیسانده اید از روی پوست پاک کنید. پنج دقیقه صبر کنید سپس صورت خود را با آب گرم بشوئید.

 درمان التهاب:

 • سه پیمانده چای غلیط بابونه تهیه نمائید و درون یک بطری دردار داخل یخچال نگهداری کنید. از این چای به مناطق حساس و ملتهب پوست بمالید.

 لطافت بخشیدن به پوست بدن:

 • می توان با خیار تونر ملایمی به وجود آورد که ساخت سلول های جوان را تحریک می کند. سه عدد خیار پوست کنده را با مخلوط کن به شکل پوره درآورید. هنگام دوش گرفتن این مخلوط را درون لیف ریخته و تمام قسمت های پوست بدن را با آن مالش دهید. در انتها پوست بدنتان را خوب آبکشی نمائید.

 تونر برای پوست های چرب:

 • چند عدد گوجه فرنگی را با مخلوط کن به شکل پوره درآورید. از یک گلوله پنبه ای استفاده کرده و پوره گوجه فرنگی را روی پوست چهره خود بمالید. پانزده دقیقه صبر کنید سپس صورت خود را با آب گرم آبکشی نمائید. گوجه فرنگی حاوی اسیدهای جذب کننده چربی است و پوسته برداری طبیعی به شمار می رود.

 روشن کننده پوست:

 • یک عدد لیمو را دو نیم کرده و یک نیمه آن را روی تمم مناطق پوست بمالید. پنج دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با آب گرم آبکشی نمائید.

 چروک ها:

یک عدد قرص ویتامین C (قوی ترین قرصی که میتوانید بیابید) را درون یک دوم قاشق چای خوری آب جوش حل کنید و اجازه دهد خنک شود. این محلول را به کمی کرم دور چشم اضاافه کنید و آن را به ملایمت به زیر چشم و دور دهان بمالید. ویتامین C تنها آنتی اکسیدان موضعی است که می تواند مانع اکسیده شدن پوست گردد.

 

آیا می دانید؟

 مجسمه کلوپاترا

آیا می دانید کلوپاترا، مشهورترین زن زیبای جهان، هر روز دو عدد خیار را درون رود نیل قرار می داد تا خنک و باطراوت گردند. او از حلقه های خیار برای زیبا نمودن پوست خود بهره می گرفت. کلوپاترا حلقه های خیار را  بر روی تمام قسمت های پوست بدن خود می مالید. خیار حاوی هورمون های ضدچروک است و PH آن 5/5 می باشد، یعنی همان PH پوست. از خیار برای پاک کردن منافع پوست و سفت کردن آن استفاده کنید. پس از هر بار تراشیدن موهای پا، پوست پاهایتان را با حلقه های خیار ماساژ دهید و سپس آنها را چرب کنید.

 

روش های طبیعی برای مراقبت از پوست

روغن بادام:

 • عالی ترین ماده برای نرم و لطیف کردن هر نوع پوستی است. علاوه بر این خارش و التهاب و همچنین حساسیت پوست را کاهش می دهد.

 

آلوورا:

 • از ژل این گیاه به عنوان تونر استفاده کنید. گیاه آلوورا علاوه بر این که برای پوست بسیار آرامش بخش است بازسازی سلولی را نیز افزایش می دهد.

 

روغن زیتون:

 • ماده ای بسیار عالی برای پوست و مواست. با کمی گرم کردن این روغن، درون ماکروفر، فواید آن را به حداکثر برسانید. استفاده از روغن زیتون به ویژه برای پوست های خشک و ترک دار توصیه می شود.

 

روغن جوانه گندم:

 • استفاده از این روغن برای پوست های حساس، فوق العاده مفید است. می توانید از روغن جوانه گندم هم برای پوست صورت و هم دور چشم استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید از سایر مرطوب کننده ها برای پوست هایی که دارای منافذ گشاد یا حساس هستند و همچنین دور چشم استفاده نکنید.

 

مراقبت شبانه از پوست لب:

 • هر شب محتویات یک کپسول حاوی ویتامین E را روی لبهای خوب بمالید. با این کار لب هایی صاف و درخشنده خواهید داشت. صبح می توانید ویتامین E اضافی را از روی لب هایتان پاک کنید. بدین شکل سلول های مرده نیز به راحتی از سطح پوست لب کنده می شود.

 

چروک های دور چشم:

 • پوست دور چشم نازک ترین و حساس ترین پوست بدن است. یک عدد کپسول حاوی ویتامین E را درون حدود یک انگشتانه مرطوب کننده بشکنید و با ضربات ملایم دور چشم بزنید بطوری که جذب پوست گردد. به خاطر داشته باشید که هیچ گاه پوست این ناحیه حساس و ظریف را با انگشتان خود نمالید.

 

پف زیر چشم:

 • قاشق فلزی را بردارید و آن را در زیر جریان آب سرد قرار دهید تا کاملاً سر شود. سپس آن را به مدت شصت ثانیه روی مناطق پف زیر چشم قرار دهید.
 • برش هایی از سیب زمینی را درون ماست بخیسانید و آنها را به مدت ده دقیقه روی چشم های خود قرار دهید.

 

حلقه های تیره دور چشم:

 • حلقه های سیب زمینی خام حاوی پتاسیم است و از این رو در درمان حلقه های تیره پوست بسیار موقر می باشد. دراز بکشید و حلقه های سیب زمینی را در زیر چشمان خود قرار دهید. اجازه دهید عصاره سیب زمینی جذب پوست زیر چشمتان شود.
 • کیسه های چای حاوی اسید تانیک است و می توان از آنها جهت مبارزه با حلقه های تیره دور چشم استفاده نمود. پس از اینکه اطمینان حاصل کردید که کیسه های چای به حد کافی سرد شده اند کمی آنها را چلانده و در زیر چشم قرار دهید.
 • دو عدد گلوله پنبه را درون گلاب بخیسانید و سپس به مدت ده دقیقه روی چشم قرار دهید.

  درمان فوری برای دست ها:

·    دست های خود را با آب گرم بشوئید، سپس آنها را با حوله و با ملایمت خشک کنید. در حالی که پوستان هنوز کمی نمناک است مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری روغن زیتون بر روی پوست دست ها بمالید. دست هایتان را درون دستکش های پلاستیکی یک بار مصرف قرار داده و سپس دستکش نخی بپوشید. سی دقیقه صبر کنید و سپس دستهایتان را آبکشی نمائید. گرما به جذب بهتر مواد و درمان کمک خواهد کرد.

·    یک پیمانده شیر را درون ماکروفر به مدت سی ثانیه گرم کنید برای تقویت ناخن ها و هم چنین مرطوب شدن پوست، دست های خود را به مدت پنج دقیقه در شیر فرو ببرید.

·    یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با محتویات یک کپسول ویتامین E و یک قاشق چای خوری شیر خشک مخلوط کنید. این مخلوط را روی دست های خود ماساژ دهید و یک دستکش کتانی بپوشید. اجازه دهید تمام شب در دستان شما بماند.

 نرم کننده مو:

 • موهای خود را دم اسبی کنید و آن را درون یک جوراب کهنه قرار دهید یک قاشق غذاری خوری روغن زیتون را در کف دستان خود بریزید و دستانتان را به هم بمالید تا روغن کمی گرم شود تمام قسمت های جوراب را به روغن زیتون آغشته کنید. کلاه حمامتان را بر سرتان بگذارید و اجازه دهید تمام شب روی سر شما بماند. صبح موهای خود را شامپو کنید.

 

انتخاب محصولات آرایشی مناسب

هنگام خرید هر نوع محصول بهداشتی و آرایشی، لازم است برچسب روی آن را با دقت بخوانید. خواندن برچسب محصولات بهداشتی علاوه بر اینکه به شما کمک خواهد کرد تا از محتویات آن آگاه شوید و برحسب نوع پوست و نیازتان آن را خریداری نمائید، موجب خواهد شد بین دو محصول آرایشی مشابه با قیمت های متفاوت، نوع ارزان تر را انتخاب کنید.

 

 DAE:

 • یک آنتی اکسیدان ترکیبی که تقویت کننده ناقل های عصبی در پوست است و به کشیدگی و صاف شدن پوست کمک می کند.

  Emollient:

 • این ماده آب را در خود نگه می دارد و حافظ رطوبت پوست است.

  Exfoliate:

 • به معنای پوست انداختن و جدا شدن سلول های مرده ای است که مانع رسیدن رطوبت به لایه داخلی پوست می شوند.

  Glycerin:

 • این ماده همانند اسفنجی که رطوبت را از محیط جذب می کند، عمل می نماید.

 Humectants:

 • این ماده جاذب آب از هوا به درون پوست است.

  Hydrocortisone:

 • تسکین بخش قرمزی و آکنه در پوست است. علاوه بر این یک ضدعفونی کننده قوی نیز می باشد.

  Petroleum Jelly:

 • این ماده با ایجاد لایه ای محافظ بر روی پوست، رطوبت موجود در آن را حفظ می کند. از این ماده در کلدکرم ها و سایر محصولات آرایشی استفاده می شود.

  Polysorbate:

 • مانع جدا شدن آب و روغن موجود در لوسیون ها، دئودورانت ها و محصولات بهداشتی پوست می شود.

  Propylene Glycol:

 • به مرطوب ماندن پوست کمک می کند.

  Sorbitol:

 • پوست را نرم می کند و مانع از دست رفتن رطوبت پوست می گردد.

  Steric Acid:

 • نوعی اسید چرب است که در ترکیب با گلیسیرین به صورت محافظ رطوبت پوست عمل می کند.

 

 

برگرفته از کتاب: "911 راز زیبائی"

نویسنده: دیان آیرونز (متخصص زیبایی و مد)

  
نویسنده : ; ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ شهریور ،۱۳۸۸